top of page

Terugblik 2008

Bijgewerkt op: 11 sep

Nadat ik in 2007 voor het eerst autonome werken op papier ben gaan maken van balletmeisjes, ben ik in 2008 ook tekeningen van caravans gaan maken. Niet enkel als schets, maar nu als autonoom werk. Bekend onderwerp, nieuw medium. Grote tekeningen in houtskool, vaak gecombineerd met pastelkrijt.

In de serie balletmeisjes maakte ik enkele schilderijen en hier kwamen voor het eerst patronen in mijn werk. En die zijn nooit meer verdwenen. Mooi hoe het ene werk het andere genereert.

Ook schilderde ik de eerste smurf dat jaar. Over uniformiteit gesproken. Net als in de vorige series ook hier een onderwerp, de smurfen, waar alle individuen er min of meer hetzelfde uitzien. Ik vind dat een interessant gegeven, dat we ons allemaal lijken te willen onderscheiden en daarbinnen juist weer erg op elkaar lijken.

Ik moet denken aan de uitspraak uit de film Life of Brian: ā€˜You are all individuals!’, waarop de menigte scandeert: ā€˜Yes, we are all individuals!’.

Ā 


1.Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā  Home sweet home, houtskool en soft pastelkrijt op papier, 70 x 100 cm, 2008

2.Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā  Zonder titel, houtskool en soft pastelkrijt op papier, 80 x 110 cm, 2008

3.Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā  Zonder titel, houtskool en soft pastelkrijt op papier, 80 x 110 cm, 2008

4.Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā  Kuddedieren, olieverf op doek, 90 x 130 cm, 2008

5.Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā  Zonder titel, olieverf op doek, 100 x 170 cm, 2008

6.Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā  Meisjes in de wolken, olieverf op doek, 65 x 120 cm, 2008

7.Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā  Meisjesdromen, olieverf op doek, 20 x 50 cm, 2008

8.Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā  Uitgesmurft, acrylverf op doek, 110 x 110 cm, 2008

9.Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā  Tea time, acrylverf op doek, 75 x 65 cm, 2008

Recente blogposts

Alles weergeven

Nieuws / blog

Vier keer per jaar stuur ik een nieuwsbrief. Wil je die ontvangen? 

Dank voor je aanmelding.

© 2017 Erica Scheper 

  • Instagram - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • LinkedIn - Black Circle
  • Pinterest - Black Circle
bottom of page